Staff

Last Name First Name Title Grade
Antone Jocelyn Teacher 9
Babir Mikail Teacher 9, 10, 11
Backus Ryan Educational Assistant
Bamford Britney Teacher
Bellhouse Heather Guidance
Blendeman Corey Teacher 9, 10, 12
Bourgeois Kathleen Educational Assistant
Chapman Erica Teacher 11
Clarke Meredith Teacher
Cobb Griffin Principal
Colton Andrew Teacher
Colton Michelle Guidance
Colwell Stephen Teacher 9, 10, 11, 12
Couch Katherine Teacher 10, 11, 12
Davey Lee Teacher 11, 12
De Souza Alain Teacher 9, 10, 12
Dean Nicola Vice Principal
Devine Shawn Teacher 9, 11, 12
Dougherty Donna Coordinator Of Office Services
Draper Kim Educational Assistant
Eelkema Melissa Educational Assistant
Ferris Angela Teacher 10
Fisher Aislinn Teacher 9, 10, 11, 12
Fox Kathleen Teacher 11, 12
Gallant Brenda Educational Assistant
Gill Manmeet Teacher 9, 10, 11, 12
Girardi Crystal Educational Assistant
Grafham Kathy Lto Educational Assistant
Gray Jason Teacher 12
Gregory Braeden Teacher 10
Hamilton Jessica Teacher 9, 10, 12
Hampson Stephanie Teacher
Hawthorn Sandra Teacher 9, 10, 12
Henderson Charles Teacher 9, 10, 11, 12
Hines Jennifer Teacher 11
Hughes Ian Teacher 9, 10, 11
Ironside Cynthia Educational Assistant
Jackson Brock Head Custodian
Jakob Sarah Teacher 10
Janzen Jennifer Teacher 9, 10, 11, 12
Jones Brenda School Secretary
Jones Ryan Teacher 9, 10, 12
Jonker Ian Teacher 10, 12
Kausen Heidi Teacher 10
Kempt Christine School Secretary
Konior Krystal Teacher 9, 12
Kowalsky Susan Teacher 9, 10, 11, 12
Kraemer Melanie Teacher 11, 12
Lawton Christina Educational Assistant
Lever Denice Caretaker
Levett Tracy Teacher 9, 10, 11
Lord-Green Kyle Teacher 10, 12
Lowes Carolyn Teacher 9, 11, 12
Macdonald John Teacher 10, 11
Macneil Kevin Teacher 10, 11, 12
Mank-Proctor Brandon Teacher 9, 10, 11, 12
Mark Allison School Secretary
Mccabe Kristen Teacher 9, 10
Mcclung Chad Teacher 10, 12
Mcmillan Angela Teacher 9, 10, 11, 12
Mehlenbacher Lori Ann Teacher 10, 12
Mercer Deandra Teacher
Michaelides Michael Teacher 9, 11
More Titus Teacher 9
Morris Kim Teacher 9, 10, 11
Muntz-Flowerday Taome Teacher 11, 12
Nattress Robert Educational Assistant
O'brien Paige Caretaker
Olds Daniel Teacher 10, 11, 12
Oles-Flaherty Lori Teacher 9, 11
Papachristos Vasilios Educational Assistant
Partridge Christi Teacher 9, 10
Peplinski Lesley Teacher 10, 11
Pollock Debra Lto Educational Assistant
Rashid Nazneen Educational Assistant
Reid Benjamin Teacher 9, 10, 12
Revai Geza Teacher 10, 11, 12
Ricci Joel Teacher 9, 10, 11
Root Heather Teacher 10, 12
Rowe Katy Educational Assistant
Sangarapillai Maharajah Caretaker
Sawyer Bonnie Teacher 9
Seeburger Jared Teacher 10, 11, 12
Sevcik Breanne Teacher
Shellington Lisa Teacher 9, 10
Sitarski Terri Teacher
Smith Charles Vice Principal
Smith Ian Teacher 10, 11
Smye-Monahan Shelley Caretaker
Stamer Neal Teacher 10, 11, 12
Stephenson Jacqueline Teacher 9, 10
Sweers Robin Educational Assistant
Tappen Margit Teacher 9, 10, 11, 12
Tenny Danielle Library Technician
Travers Marian Social Worker
Vynckier Carolyn Teacher 9, 10, 11, 12
Vyse Carey Education Counsellor
Warner Robyn Teacher 9, 10
Weinhardt Preston Teacher 10, 11
Wildey Nicholas Teacher 9, 10
Wilford Laura Teacher 10, 12
Wilson Lindsay Teacher 9, 12
Woodward Joanne Food Technician
Zehr Murray Teacher 9